Grafika

Rola grafiki w postaci obrazów i tapet ściennych w projektowaniu wnętrz

Obrazy w dekoracji wnętrzaObrazy i tapety ścienne są niezwykle ważnymi elementami w procesie projektowania wnętrz. Mają one ogromny wpływ na atmosferę, styl i charakter pomieszczenia. W tym artykule przyjrzymy się roli obrazów i tapet w projektowaniu wnętrz, różnym rodzajom obrazów i tapet oraz jak je wybrać, aby idealnie pasowały do naszego projektu.

Więcej…

 

Tekst graficzny

Tekst graficznyWiększość tworzonych obecnie programów graficznych dysponuje narzędziami, które służą do edycji i obróbki tekstu. Za ich pomocą możliwe jest też wykonywanie mniej skomplikowanych zadań, do jakich zwykle używa się programów DTE.

Więcej…

   

Kompresja grafiki komputerowej

Kompresja grafikiKompresja grafiki cyfrowej.

Format JPEG

JPEG dzieli obraz na określone strefy barw i tak też odtwarza je po skompresowaniu. Oddziela on informację o jaskrawości i odcieniach kolorów. Wykorzystano tu właściwość ludzkiego oka, dzięki której można "zacierać" pewne subtelne różnice występujące przy "przechodzeniu" kolorów.

Więcej…

 

Grafika 3d

Grafika 3DObraz trójwymiarowy (3d)  jest czymś znacznie więcej, aniżeli tylko prostym rysunkiem, któremu dodaje się trzeci wymiar. Każdy obiekt umieszczony w obrazie jest traktowany przez program jak pojedyncza bryła.

Więcej…