Fotografia

Fotografia - pasją

FotografowaniePasjonowanie się fotografią może obejmować zarówno oglądanie zdjęć, jak i ich wykonywanie. Pasjonaci bierni, czyli zajmujący się jedynie oglądaniem już wykonanych zdjęć, mogą ograniczać się do jednego ich typu, na przykład fotografii portretowej, cyfrowej, prac jednego autora lub interesować się wszelkimi typami zdjęć.

Więcej…

 

Fotografia dokumentalna

Fotografia dokumentalnaŚwiat fotografa składa się przede wszystkim z obrazów i jego pasją jest utrwalanie ich. Wielu fotografów zarabia na życie robiąc zdjęcia do gazet, fotografując na ślubach, bankietach firmowych czy imprezach okolicznościowych, ale sporo takich artystów dodatkowo uwielbia robić zdjęcia dokumentalne. Taka fotografia jest dość specyficznym rodzajem robienia zdjęć.

Więcej…

   

Fotografia - dziedzina sztuki

FotografiaFotografia jest bardzo znaną dziedziną sztuki, dlatego istnieje wiele jej rodzajów. Znana jest zapewne wielu osobom fotografia portretowa, kiedy to najważniejsi są modele. Tło ogrywa rolę drugoplanową, ale w przypadku niektórych zdjęć jest ważne. Jeśli zażyczymy sobie sesję rodzinną, to istotne jest zarówno ustawienie modeli jak i to, co znajduje się obok nich i za nimi.

Więcej…

 

Rodzaje fotografii

Rodzaje fotografiiFotografię możemy podzielić różnorodnie, w zależności od przyjętego kryterium. Jeśli będzie nim technika wykonywania zdjęć, wyróżniamy fotografię analogową oraz fotografię cyfrową. Możemy również na kryterium przyjąć miejsce, gdzie robimy zdjęcia. Wtedy mamy do czynienia z fotografią studyjną czy fotografią plenerową.

Więcej…