10 komedii akcji, które warto obejrzeć

Film komediowyFilmy akcji podnoszą nam poziom adrenaliny, skutecznie zabijają nudę i dają możliwość przeżywania ekscytujących przygód razem z ich bohaterami bez konieczności wychodzenia z domu.

Docenią to zarówno osoby aktywne, które chcą odpocząć po ciężkim dniu pracy, jak i kanapowi lenie, którzy szukają czegoś, co doda im energii i może zachęci do jakiejś aktywności. Komedie zaś skutecznie poprawiają humor i uczą patrzeć na życie z dystansem. Połączenie tych dwóch gatunków to świetna rozrywka na wielu płaszczyznach. Komedii akcji jest cała masa i nieraz ciężko wybrać jakiś dobry film, ale tutaj z pomocą przyjdzie wam nasz mały ranking zawierający 10 pozycji, dla których naprawdę warto poświęcić godzinkę lub dwie.

10 komedii akcji, które warto obejrzeć

1. Poziom Mistrza (2021)

Ciekawa opowieść o facecie, na którego poluje kilku światowej sławy zabójców i wielokrotnie go zabijają, a on po każdej śmierci budzi się z powrotem w swoim łóżku w dniu, w którym ma zginąć. Nie ma pojęcia, dlaczego to się dzieje, ale po kilkudziesięciu śmierciach i słuchaniu tej samej opowieści w barze na okrągło, zaczyna mieć dość i postanawia coś z tym zrobić. Bardzo dużo akcji i humoru, więc czasem ze śmiechu zaboli was przepona.

2. Polowanie (2020)

Wprawdzie film jest przypisany do gatunków akcja i thriller, ale humoru także w nim nie brakuje- zwłaszcza czarnego. Kilkunastu ludzi zostaje uśpionych i budzi się na polanie. Ktoś do nich strzela. Nie za bardzo wiedzą, o co tu chodzi, ale najwidoczniej, żeby przeżyć, muszą uciekać, albo- bronić się.

3. Prawdziwa jazda (2014)

Twardziel, który nie boi się strzelanin, gangów i pościgów, a obok niego kompletny żółtodziób, który ma więcej szczęścia niż rozumu i stara się to nadrobić gadką (ale w większości przypadków mu nie wychodzi). Ciekawe połączenie filmu akcji, opowiadającego o życiu gliniarzy w USA, z komedią ukazującą nam, że często w policji trzeba improwizować i że jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest wcale takie głupie.

4. Mocne uderzenie (2012)

Znowu ciekawa pozycja dla fanów sztuk walki, tym razem jednak mowa o MMA. Podstarzały nauczyciel chce wziąć udział w turnieju, żeby wygrać nagrodę pieniężną dla swojego liceum, ale niestety do wojownika mu daleko. Ma jednak trochę czasu na trening. Może uda mu się nie paść po jednym ciosie? Komedia i akcja w jednym, a przy tym sporo motywacji i przesłanie, żeby nigdy nie wątpić w siebie.

5. Wspomnienia płatnego zabójcy (2016)

Film z tym samym aktorem, co poprzedni, ale tym razem wciela się on w sławnego popularnego zabójcę, który... nigdy nikogo nie zabił. Jego popularność została bowiem zbudowana na małym kłamstwie, ale gdy zostaje on porwany i gdy każą mu zabić prezydenta, albo sam zginie, żarty się kończą i zaczyna się walka o przetrwanie w brutalnej, południowoamerykańskiej rzeczywistości.

6. Guns Akimbo (2019)

Ten film jest po prostu świetny. Internetowy hejter budzi się z dwoma pistoletami przymocowanymi na stałe do dłoni, zaś psychole, o których pisał niemiłe komentarze w necie, każą mu brać udział w chorym turnieju, który polega na zabijaniu albo byciu zabitym. Chłopak nie za bardzo chce się na to zgodzić, więc kieruje się na policję, ale gliny raczej nie patrzą przychylnie na kogoś, kto wymachuje dwiema spluwami w ich kierunku... Śmiechu co niemiara, nawet więcej, niż na polskich kabaretach (he he!).

7. Sztanga i Cash (2013)

Film opowiada o dwójce kolegów z siłowni, którzy mają dość przeciętnego życia i ambicje na bogactwo, ale z drugiej strony zero pomysłów, jak do niego dojść, więc postanawiają porwać klienta jednego z nich w celu wyłudzenia okupu. Sprawa trochę się komplikuje i robi się ostro, ale zarazem zabawnie. Filmowi temu dodatkowy atut dodaje fakt, że nakręcono go na podstawie prawdziwej historii- a patrząc na niektóre poczynania bohaterów, aż ciężko w to uwierzyć.

8. Tower Heist: Zemsta Cieciów (2011)

Film ten opowiada o zuchwałym rabunku przeprowadzonym przez zupełnych amatorów i jednego prawdziwego złodzieja. Chcą oni w ramach zemsty okraść swojego szefa, ale oczywiście, jak to w życiu, w planach nie da się uwzględnić wszystkiego i czeka ich sporo komplikacji.

9. Adrenalina (2006)

Jeśli lubicie filmy z Jasonem Stathamem, na pewno to widzieliście, a jeśli nie- musicie zobaczyć. Typowo męska, brutalna komedia akcji, w której główny bohater musi utrzymać poziom adrenaliny na wysokim poziomie, bo inaczej jego serce przestanie pracować. Więc dzieje się, oj dzieje!

10. Wściekle szybcy (2015)

W tej parodii szybkich i wściekłych jest tyle durnego (w pozytywnym tego słowa znaczeniu) humoru, że na żadnym innym filmie się tak nie uśmieliśmy. Po prostu zobaczcie sami, koniecznie!