Monitory dotykowe - zastosowanie, wady i zalety

Monitory dotykoweMonitory dotykowe - zastosowanie, wady i zalety. Obecnie coraz więcej urządzeń elektronicznych, obsługiwana jest za pośrednictwem mniej lub bardziej rozbudowanych interfejsów dotykowych. Monitor dotykowy doskonale radzi sobie przede wszystkim w urządzeniach mobilnych, czyli w telefonach komórkowych, tabletach i notebookach.

Na naszym rynku z roku na rok, coraz większą popularność zyskują również monitory dotykowe przystosowane do komputerów stacjonarnych.

Zastosowanie monitorów dotykowych

Obecnie zdecydowana większość właścicieli komputerów stacjonarnych przyzwyczajona jest do obsługi komputera za pośrednictwem zwykłej klawiatury i myszki. Istnieją oczywiście i tacy użytkownicy, którzy chcieliby te urządzenia jak najszybciej zamienić na monitory dotykowe, które mają zarówno swoje wady jak i zalety. Ekrany dotykowe w komputerach stacjonarnych sprawdzą się przede wszystkim w przypadku specjalnych, dedykowanych wyłącznie pod jego obsługę aplikacji komputerowych. Monitory dotykowe mogą być doskonałym rozwiązaniem głównie dla firm, które specjalizują się w konkretnej działalności. Osoby prywatne, które chcą kupić monitor dotykowy na użytek domowy, powinny bardzo dokładnie poznać wszystkie wady i zalety tego urządzenia - https://itouchsystem.pl/przemyslowe-monitory-dotykowe/.

Zalety monitorów dotykowych

Ekrany dotykowe dają nam poczucie zdecydowanie lepszej kontroli nad specjalistycznymi aplikacjami. Przy ich pomocy będziemy mogli bardzo swobodnie operować wieloma skomplikowanymi funkcjami interfejsu i przypisywać nasze gesty do konkretnych zastosowań. Najnowsze systemy operacyjne (np. Windows 8) w dużej mierze zaprojektowane zostały właśnie z myślą o obsłudze dotykowej, dzięki czemu korzystając z ekranów dotykowych powinnyśmy czerpać zdecydowanie więcej przyjemności poruszając się po systemie operacyjnym. Specjaliści z rynku IT uważają, że na przestrzeni najbliższych lat, każdy nowoczesny komputer przemysłowy wyposażony będzie właśnie w ekrany dotykowe, a tradycyjne myszki powoli będą wymierać.

Wady monitorów dotykowych

Obecnie monitory dotykowe nie zyskały zbyt dużego uznania, głównie wśród użytkowników domowych. Na naszym rynku jest bardzo mało aplikacji komputerowych i gier, które można obsługiwać za pomocą ekranu dotykowego. Oczywiście dzięki nowoczesnym monitorom dotykowym możemy obsłużyć praktycznie każdy program, który jest kompatybilny z systemem operacyjnym Windows lub iOS, jednak jak łatwo się domyśleć, czynność ta nie zawsze będzie komfortowa. Bardzo dużą wadą monitorów dotykowych jest również to, że musimy znajdować się w bardzo niewielkiej odległości od komputera. Osoby, które piszą bardzo duże ilości tekstów, zdecydowanie lepiej poradzą sobie z tradycyjnymi rozwiązaniami.

Dotykowe ekrany AiO

Alternatywą dla wciąż mało popularnych ekranów dotykowych może okazać się komputer panelowy AiO. Urządzenia te coraz częściej oprócz tradycyjnych funkcjonalności komputerów stacjonarnych, są również domowym centrum rozrywki. Intuicyjna obsługa nowoczesnych multimediów za pomocą interfejsu dotykowego, będzie w tym przypadku idealnym rozwiązaniem.